Skip to content

JaGa představí INK-JETy s novým inkoustovým systémem


Verze pro tiskOdeslat stránku e-mailemPDF verzeNovou modelovou řadu INK-JETů CIJ s označením 1210, 1510 a 1610, která přináší významnou změnu v inkoustovém systému, bude na veletrhu EMBAX prezentovat firma JaGa spol. s r.o. Jedná se o výsledek úzké spolupráce vývojových pracovišť Videojet a WILLETT. Nově je zavedeno tzv. jádro (CORE), které je vlastně velkokapacitním směšovačem a současně filtrem. V jádru, v němž se smíchává inkoust s ředidlem podle naprogramované hodnoty viskozity, se směs i filtruje. „Proto například u nejvyššího modelu CIJ 1610 je jádro vyměňováno až po proběhu 12.000 hodin. V porovnání s běžnou periodou výměny filtrů po 1.500 hodinách se jedná o významnou úsporu času jak na výrobních linkách, tak času pracovníků údržby či nákladů na servis, ale i tolik žádoucí zvýšení úrovně a hygieny na pracovišti,“ uvedl Miloslav Janovský, vedoucí obchodně technických zástupců společnosti JaGa, která je výhradním zástupcem značek Videojet a WLLETT pro český a slovenský trh.

Videojet a WILLETT – dříve konkurenti, jsou nyní společností, která přináší svým zákazníkům komfortní a příjemné ovládání (WYSIWYG). „Zákazníci doposud používající zařízení Videojet mohou mít ovládání přes klávesnici s obvyklým menu Videojet a pro stejné zařízení lze nabídnout s klávesnicí s menu WILLETT. Tím se smazává nevýhoda zaškolování obsluh zvyklých na jednu značku, vše je snadno přístupné a srozumitelné,“ upřesnil Miloslav Janovský. Nová zařízení mají kaskádovitě strukturovanou výbavu. Nejnižší řada CIJ 1210 je určena pro nižší výkony (3 řádky) s možností následného rozšíření o periferii typu inkrementální snímač změny rychlosti popisovaného výrobku. Střední model CIJ 1510 je již zařízením pro vyšší výkony (5 řádků) s možností snadné integrace do automatických systémů jako koncová periferie.S CIJ 1610 kvalitní tisk i v exponovaném prostředí

Model CIJ 1610 je určen pro nejvyšší výkony, zejména pro mokré či prašné prostředí, protože má aktivní přetlakovou ochrannou atmosféru s vlastním zdrojem tlakového vzduchu. Přetlaková atmosféra je zavedena do popisovací hlavy, kde bez škodlivých turbulencí proudí ven perforovaným čelem hlavy. Tato úprava přispěla ke zvýšení kvality tisku při všech úrovních výkonů. Přetlaková atmosféra prodlužuje dobu bez nutného zastavení spojeného s čištěním popisovací hlavy. Úplnou novinkou je tzv. Vapor, který jímá páry z lehce těkavých látek (inkoust a ředidlo) a zkapalněním je vrací zpět tam, odkud pocházejí, tedy do jádra (CORE). Tím je dosaženo snížení spotřeby provozního ředidla, což přispívá k nižším provozním nákladům. Přes všechna vyjmenovaná zlepšení jistě není bez zajímavosti, že se snížila energetická náročnost z původních 170 W na současných 120 W.Nové modely s nižšími provozními náklady a cenou pomáhají v období stagnace

Stejně jako řada jiných společností i JaGa spol. s r.o. pociťuje určitý ekonomický útlum. „Od září 2008 je všeobecně citelný pokles zájmu jak o nová zařízení, tak i o materiály pro popis typu spotřebních kapalin. Snížení v prodejnosti jsou znát a zatím se je daří překonávat utužením vzájemných dodavatelsko-odběratelských vztahů postavených na vzájemné důvěře. Nepříjemné období stagnace a poklesu se nyní daří také překovávat zaváděním nové techniky Videojet, která přišla na celosvětový trh právě včas. Nové modely přinesly nejen zvýšenou technickou úroveň, ale i nižší provozní náklady a při pořízení je zákazníky kladně hodnocena i příznivá cena významně se odlišující od předcházejících typů zařízení,“ konstatoval jednatel společnosti JaGa JUDr. Martin Zavázal.
JaGa spol. s r.o. je soukromá rodinná firma, která rozvijí své aktivity na poli popisovacích a označovacích technologií od roku 1991. Nosnou částí dodávaného sortimentu jsou bezkontaktní označovací zařízení typu ink-jet / CIJ, valve-jet / DOD a impuls-jet / DPS. Dále jsou to termotransferové tiskárny štítků a etiket a kompletní řady aplikátorů etiket. Výrobky distribuované společností JaGa využívají ve výrobních závodech patřících do oblasti průmyslu potravinářského, farmaceutického, chemického, sklářského, automobilového, elektrotechnického a v mnoha dalších. „Mezi uživatele našich zařízení patří jak významné národní i nadnárodní podniky pracující pod normou ISO, jejichž prioritou je provozovat spolehlivá, úsporná zařízení s maximální a trvalou dodavatelskou podporou, tak i začínající podnikatelské subjekty, které si cení individuálního přístupu a snahy optimalizovat řešení v mezích jejich možností,“ dodal obchodně technický zástupce.

Společnost JaGa získala celosvětově v rámci dodávek zařízení značky WILLETT po dobu své činnosti mnoho ocenění, např. distributor roku 93 a 95, distributor s nejdynamičtějším rozvojem za roky 98 a 99 či v roce 2002 ocenění za největší jednorázový kontrakt, kdy jsme byli pověřeni uživatelem v ČR k dodávce celkem 77 zařízení typu ink-jet. Uvedené výsledky byly také důvodem, proč následně, již v rámci skupiny Danaher, bylo s účinností od 1.1.2005 svěřeno společnosti JaGa zastupování i značky Videojet.
Kontaktní informace
Společnost: 
JaGa spol. s r.o.
Profil společnosti: 
Společnost JaGa získala celosvětově v rámci dodávek zařízení značky WILLETT po dobu své činnosti mnoho ocenění, např. distributor roku 93 a 95, distributor s nejdynamičtějším rozvojem za roky 98 a 99 či v roce 2002 ocenění za největší jednorázový kontrakt, kdy jsme byli pověřeni uživatelem v ČR k dodávce celkem 77 zařízení typu ink-jet. Uvedené výsledky byly také důvodem, proč následně, již v rámci skupiny Danaher, bylo s účinností od 1.1.2005 svěřeno společnosti JaGa zastupování i značky Videojet.
Kam dál?
X
Loading
sfy39587p01